Czy filtr odwróconej osmozy się opłaca?
Październik 4, 2019
Pokaż wszystkie

Jak wybrać filtr wody w kuchni?

Należy podkreślić, iż celem uzdatnienia wody, która ma być przeznaczona zarówno do picia, jak i do przygotowywania posiłków, należy wtedy skorzystać z dzbanków z filtrami. Niełatwym zadaniem jest z kolei pozbycie się twardej wody, która jest zwykle wykorzystywana do pralek oraz zmywarek do naczyń, a także do kąpieli mieszkańców domu. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie systemowych filtrów przepływowych firmy Dafi.

Rodzaje filtrów przepływowych

Jeśli chodzi o rodzaje tychże filtrów to możemy tutaj wyróżnić:

– filtr polipropylenowy (https://sklep.dafi.pl/produkty/filtry-przeplywowe/filtr-polipropylenowy.html)– nadmieńmy, że wkład polipropylenowy jest to filtr mechaniczny, który daje możliwość usunięcia z wody piasku, produktów korozji, jak również drobnych zawiesin, tłuszczów, a także zanieczyszczeń, które są zwykle wymywane z powierzchni instalacji hydraulicznych,

– filtr z węglem aktywnym (https://sklep.dafi.pl/produkty/filtry-przeplywowe/filtr-weglowy.html) – daje możliwość efektywnego usunięcia chloru, a także jego związków, jak również zanieczyszczeń organicznych. Oprócz tego, poprawia smak, zabarwienie, a także zapach wody.

– filtr z żywicą jonowymienną (https://sklep.dafi.pl/produkty/filtry-przeplywowe/filtr-z-zywica-jonowymienna.html) – daje możliwość zmiękczenia wody przez usuwanie jonów wapnia oraz magnezu, które przyczyniają się do twardości wody. To właśnie twarda woda jest przyczyną powstawania kamienia kotłowego na elementach czajników, grzejnych pralek, a także innych urządzeń AGD – nadmieńmy, iż powoduje to większe zużycie środków myjących, jak również osad na powierzchni napojów. Co ważne, filtr ten daje możliwość ochrony sprzętu AGD przed kamieniem. Jest on zalecany do średnio twardej wody. Istotny jest fakt, że okres jego eksploatacji zależy od twardości, a także ilości przefiltrowanej wody.

– filtr azotanowy – został on stworzony specjalnie do usuwania azotanów z wody pitnej. Nadmieńmy, iż zbyt duże stężenie azotanów, które znajdują się w wodzie do picia może przyczynić się do powstania anemii tudzież sinicy. Oprócz tego, nadmiar azotanów jest również szkodliwy dla zwierząt hodowlanych. Jest on szczególnie polecany dla domów, które posiadają własne ujęcie wody.

– blok węglowy – daje możliwość efektywnego usunięcia chloru tudzież jego związków, jak również zanieczyszczeń organicznych. Oprócz tego, poprawia on smak, zabarwienie, a także zapach wody.