Czy filtr odwróconej osmozy się opłaca?
Październik 4, 2019
Dzbanek filtrujący wodę – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Październik 11, 2019
Pokaż wszystkie

Dzbanek do wody – jaki jest najlepszy?

Dzbanek do wody - jaki jest najlepszy

Jak wiadomo, picie czystej wody jest wręcz konieczność dla każdego człowieka. Musimy więc zadbać o to, aby woda ta była właściwie podana, a także czysta – czyli przefiltrowana. Naprzeciwko tego typu oczekiwaniom postanowili wyjść różni producenci. Proponują nam oni różnego rodzaju dzbanki do filtrowania wody. Wybór jest naprawdę spory, a więc każdy z pewnością tutaj znajdzie coś dla siebie.

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący nie jest wcale zbędnym gadżetem w kuchni. Jeśli mamy problem z twardą wodą oraz kamieniem, który osadza się na dnie naszego czajnika, koniecznie musimy wziąć pod uwagę zakup takiego dzbanka. Filtrujący dzbanek sprawia, że wodę będzie wręcz idealna, zarówno do przegotowania, a także do picia. Co więcej, dzbanek jest bardzo praktyczny, zaś przefiltrowana woda świetnie zastępuje zwykłą butelkowaną wodę mineralną. Poza tym, taki dzbanek z pewnością będzie się pięknie prezentował w każdej kuchni.

Co ważne przy wyborze dzbanka?

Zwróćmy uwagę, iż większość dzbanków wcale nie różni jakoś drastycznie od siebie. Wszystkie dzbanki oferują także podobną jakość wody. Przeważnie różnią się one ceną, pojemnością, a także dostępnością filtrów, tworzywem, jak również wskaźnikiem zużycia.

– Materiał, z którego został wykonany dzbanek filtrujący – w czasie zakupu dobrze jest zorientować się, z jakiego materiału dany dzbanek jest wykonany. Zwykle są to dzbanki plastikowe, ale występują także szklane. Warto dodać, że plastikowy dzbanek świetnie się sprawdza w przypadku dużych rodzin, gdzie są małe dzieci, z racji tego, że nawet jeżeli dzbanek spadnie na podłogę, nie potłucze się.

Pojemność – zasada jest prosta – czym więcej domowników, tym lepsza będzie większa pojemność. Zwykle wybierane są dzbanki o pojemności 1,4 litra.

Wskaźnik zużycia – aktualnie większość dzbanków posiada specjalny wskaźnik zużycia filtra, dzięki niemu będziemy wiedzieć, kiedy należy wymienić filtr na nowy.

– Dostępność filtrów do dzbanka – przed zakupem danego dzbanka lepiej zorientować się w cenie filtrów. Warto także sprawdzić, czy bez problemu kupimy do niego filtry.