Dzbanek filtrujący wodę – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Październik 11, 2019
Pokaż wszystkie

Jaka butelka filtrująca jest najlepsza?

Jak każdy pewnie wie, trzeba pić każdego dnia dużą ilość wody. Jednakże trzeba zadbać o to, ażeby woda ta była czysta – a więc przefiltrowana. Różni producenci postanowili wyjść naprzeciw tego typu oczekiwaniom. Proponują nam oni różnego rodzaju butelki filtrujące. Wybór jest dość duży, a więc każdy na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Butelki te nadają się do wielokrotnego użytku. Są one wyposażone w wymienny co miesiąc filtr, który pozwala usunąć smak tudzież zapach chloru z wody kranowej.

Co więcej, butelka ta jest bezpieczny dla zdrowia (potwierdzają to badania oraz uzyskane certyfikaty). Butelki te występują w różnych pojemnościach i to tym najbardziej powinniśmy się kierować przy wyborze butelki. Najmniejsza pojemność – 0,3 litra, to butelka dla najmłodszych. Kolejna pojemność 0,5 litra, to butelka, którą z uwagi na swój niewielki rozmiar zabrać na przykład na spacer lub do pracy. Największa butelka 0,7 litra, idealnie sprawdzi się na siłowni bądź też podczas podróży.

Smaczna i świeża woda

Należy podkreślić, że woda, która znajduje się w butelce filtrującej Dafi dostępnej do kupienia na stronie https://dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca-dafi/ będzie na pewno będzie zawsze świeża, gdyż to właśnie my posiada kontrolę nad tym, jak długo woda znajduje się w butelce, a także w jakich warunkach jest ona przechowywana. Trzeba pamiętać, że najlepiej będzie, jeżeli zużyjemy nalaną do butelki wodę w przeciągu 12 godzin od momentu napełnienia butelki – możemy mieć wtedy pewność, że woda z pewnością będzie smaczna. Jeżeli z kolei wiemy, że w tymże czasie nie będziemy w stanie wypić całej butelki wody – możemy napełnić ją na przykład tylko do połowy. Co więcej, butelka filtrująca, całkiem dobrze sprawdza się praktycznie w każdej sytuacji, a do tego dobrze leży w dłoni.

Nadmieńmy, że woda przefiltrowana za pomocą tej butelki smakuje inaczej aniżeli ta, prosto z kranu. Plusy butelki filtrującej: poręczna, kilka dostępnych rozmiarów, można ją napełnić w wielu miejscach, interesujący wygląd, idealne rozwiązanie dla osób, które spędzają dużo czasu poza domem. Co ważne, korzystając z takiej butelki chronimy środowisko.