Dzbanek do wody - jaki jest najlepszy
Dzbanek do wody – jaki jest najlepszy?
Październik 10, 2019
Jaka butelka filtrująca jest najlepsza?
Październik 17, 2019
Pokaż wszystkie

Dzbanek filtrujący wodę – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zauważmy, że każdy człowiek musi pić dużo wody. Jednakże nie zawsze posiadamy w domu wodę mineralną, często zwaną jako butelkowa. Dobrym rozwiązaniem są dzbanki, które filtrują wodę. Jeśli zdecydujemy się na jego zakup pozostaje nam tylko kwestia tego, jaki dzbanek wybrać. Występują one bowiem w wielu różnych wersjach i pozostaje pytanie, który dzbanek będzie dla nas najlepszy. Oczywiście wszystkie dzbanki spełniają tą samą, nadrzędną funkcje, jaką jest filtracja wody, reszta zależy już wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Trzeba nadmienić, iż większość dzbanków nie różni się zbytnio od siebie, oferują one podobną jakość wody. Zazwyczaj różnią się one jednak ceną, pojemnością, dostępnością filtrów, tworzywem, a także wskaźnikiem zużycia.

Pojemność – tutaj najlepiej kierować się dość prostą zasadą – pamiętajmy, że czym więcej domowników, tym lepsza będzie większa pojemność. Warto dodać, że w przypadku dwuosobowej rodziny idealna będzie pojemność (a także najczęściej spotykaną, jeśli chodzi o dzbanki to 1,4 litra.

– Dostępność filtrów do dzbanka – kupując określony model dzbanka, trzeba zastanowić się, czy aby na pewno nie będzie potem problemu z kupnem filtrów, kiedy te, które zostały dołączone do dzbanka się zużyją. Warto także zorientować się w cenie filtrów.

– Materiał, z którego został wykonany dzbanek filtrujący – podczas zakupu warto zorientować się, z jakiego materiału dzbanek został wykonany. Wiele osób zastanawia się, czy lepszy będzie dzbanek szklany czy może plastikowy? Plastikowy zwykle świetnie się sprawdza w dużych rodzinach, gdzie są małe dzieci, gdyż nawet jeżeli spadnie on na podłogę, nie stłucze się.

Wskaźnik zużycia – obecnie większość dzbanków została wyposażona w specjalny wskaźnik zużycia filtra, poprzez co łatwo możemy sprawdzić, kiedy należy wymienić filtr na nowy. Zauważmy, że jeden filtr wystarcza zwykle na 2-4 tygodnie, zależnie od twardości, a także ilości wypijanej wody.